072-330-2835
13 אוק 2022

פיתוח מכונות

המונח שמדבר על פיתוח מכני או פיתוח מכונות מדבר על תכנון מוקדם ורק לאחר מכן פיתוח של הרעיון שלכם. מבין כל הדברים, פיתוח זה מתייחס להליך שלמעשה מייצר סוג של "יחצנות" לאותה מכונה שיש לה רעיון ייחודי אבל עדיין אף אחד לא מכיר את יכולותיה הייחודיים והפצתה ברבים. 

שלא כמו התכנון, הבנייה של המכונה שונה ומדברת על הכרת כל התהליכים לרבות אותם אלו שמצויים בשוטף בסביבה תעשייתית.  

האם יש לכם רעיון מדהים על אודות תכנון ובניית מכונה שהיא הרבה מעבר ליתרון? כיום ומאז 2017 משמשת מגוז בין שאר עיסוקיה גם חברת פיתוח מכני שיכול בסופו של דבר לתכנן ולפתח לכם בדיוק את המכונה שאתם צריכים כדי להצליח בחיים.

זקוקים לעזרה? לפני שאתם לוקחים את הרעיון שלכם צעד אחד קדימה הנה לפניכם כל תהליך העבודה של פיתוח מכונות מהתכנון ועד לפיתוח והייצור.

במה חשוב להתחשב לפני שניגשים להליך פיתוח מכונות? 

הדבר הראשון שצריך לדבר עליו לפני שניגשים אל תכנון מכני ופיתוח מכונות הוא עניין סוג ההפעלה והמכונה. השוק הפתוח מציג אין ספור מכונות ותכנונים שונים על פי סטנדרטים כמו קצב, כוח נדרש, מהירות של תנועה ובסופו של דבר התאמתם למכונה מבוססת חשמל, הידראולי או כל דבר אחר. 

כמו כן, במעמד תכנון מכני טרם תוציאו את הרעיון לפועל ידובר גם על בחירת טכנולוגיה שתתאים לדרישה. האם המטרה היא מכונה לצרכי אריזה? האם לביקורת של מידות, ריתוך או עיבוד שבבים ועבודה בלחץ? 

פרט נוסף הוא עניין האוטומציה, כמו כל דבר גם כאן יידרש לעיתים להשיג מכונה שתבצע כמה פעולות יחד שתבוצענה אוטומטית או באמצעות יד אדם. שלא כמו שאר המכונות, מכונה מסוג זה תהיה מושתת גם בהתאם לכמות כוח האדם כאמור מכונה אוטומטית או אחת כזו שתופעל על ידי אחרים. 

בעניין זה, תעלה גם השאלה, האם המכונה היא ספציפית לייצור מסוים או שאולי תבצע כמה פעולות ייצור ללא התערבות כוח אדם? 

דוגמה נוספת מתייחסת אל תכנון מכני על פי התאמת המכונה לסוג התעשייה. האם זה מזון? האם זה תעשיית פלסטיק או ברזל? 

תכנון ופיתוח בהתחשב בקהל היעד והרווחיות של המוצר/ מכונה 

כמו בכל דבר, גם כאן לפני שניגשים אל תכנון מכני או פיתוח מוצר חשוב מאוד להבין את השוק ואת קהל היעד. זה חשוב שאחרת כל ההשקעה שלכם בהיבט הכלכלי, הנפשי והמנטלי ילכו לטמיון. לכן, חשוב כבר בתחילת ההליך לברר את גודל השוק אליו אתם פונים וכן להבין מה עלול לעשות הייצור החדש שלכם בהיבט החיובי לצרכני העתיד שלו. 

כדי להבין את העניין, חשוב לדבר על בידול, מה למעשה יבדל את המכונה שלכם מכל השאר? כיום יש לא מעט מפעלים שבונים מכונות דומות והן אינן נחשבות מוצר ייחודי. לכן, במעמד הזה חשוב מאוד לבדוק אפשרויות למכונה או רעיון שאף אחד עדיין לא חשב עליו ובהחלט יספק לא מעט תשובות במקומות שבהם הוא חסר. 

כיצד מתנהל תכנון מכני? מחלום לייצור המוצר הייחודי שלכם 

שלב תכנון מכני לוקח את כל ההיבט הטכני של אותה מערכת ומספק לה את המענה שבסופו תקבלו מוצר מוגמר, ייחודי ובעיקר ספציפי בדיוק למטרת קהל היעד. 

כפי שהבנתם, כאשר פוגש ההיבט המכני את התכנון נוצר מוצר תואם לכל הרצונות ומייצר מוצר מאוד מסוים למטרה מסוימת מאוד. תחת ההגדרה הזאת יש לא מעט תחומים וחלקם העוסקים בבקרה, חשמל ותחומי תקשורת. 

כמו כן כולל התכנון מנעד ענק של עיסוקים החל בחוזק, חומר, צורה, עיצוב וכל מה הופך בסופו של דבר את המוצר לנחשק בעיני קהל היעד שלו לפי טכנולוגיה מסוימת, אקלים מסוים, תנועה, עמידות בפני כוחות משתנים ועוד. 

נוכח העובדה שיש כל כך הרבה תחומים המכסים את התכנון וכך מאפשרים לאדם שרוצה להגשים את החלום לבחור בין מערכת רב תחומית או מערכת בנושא ספציפי מאוד. 

תכנון וייצור מכונה – שלב אחר שלב 

בדומה לתחומי פיתוח אחרים גם כאן בניית המכונה הייעודית תתחיל משלב התכנון שהוא חקר הדברים, אפיון מלא של המוצר וכן הבנת ההון העצמי שיידרש לכם הן לייצור המוצר והן הליך השיווק הראשוני. 

השלב השני ייגש ישירות אל הפיתוח עצמו והבנת הרעיון ומיד לאחר מכן יתחילו אנשי המקצוע של מגוז ביצירת הקונספט הראשוני, מודל ממוחשב שמחזק את הדברים ומאפשר להתחיל ולהבין אם אכן בחרתם בכיוון הנכון. 

בניית מודל עצמו לצד התכנון המפורט לרבות יצירת אב טיפוס ראשוני, ניסוי ותהייה ובסופו של דבר התכנון הסופי. 

השלב הבא יהיה לבנות את התיק שיכיל למעשה את כל התכנון, הרעיונות, המסמכים ומה שנדרש כדי להעביר את המשימות מפיתוח לייצור. 

השלב האחרון הוא זה למעשה שייקבע את העתיד שלכם לעוד כמה שנים, המוצר, החלום שלכם עומד להתגשם עוד רגע באמצעות העברת התיק של המוצר אל הייצור הסדרתי. 

יש לכם רעיון או מכונה שהיא רעיון מבודל מכל השאר? בואו להכיר אותנו מקרוב 

רוצים להוציא את הרעיון שלכם אל העולם הגדול? האם יש לכם עניין במכונה מדהימה שיכולה להציל חיים או להעניק ערך מוסף לקהל היעד המסוים? חברת מגוז מאפשרת לכם להגשים את כל האפשרויות בתחום ההנדסה והפיתוח לרבות הקמת מכונה משלב התכנון ועד לפיתוח ולייצור. 

מגוז, מלווים בעלי עסקים ואנשי עולם הגדול מזה ארבע שנים כאשר בראשה עומד אבישי כהן, בוגר היחידה הטכנולוגית חיל המודיעין שצבר וצובר לא מעט ניסיון בתחומי התעשייה והפיתוח. 

הצטרפו עוד היום אל המוני אנשים שכבר מכירים את יכולותיה של מגוז לספק לכם שירותים רב תחומיים בהיבט הרובוטי, אוטומציה, תכנון מכני, הנדסת מכונות, עיצוב תעשייתי והרשימה קצרה מלהכיל. 

לצד תכנון, בירור צרכים ותכנון מוקדם, לוקחת מגוז את המוצר שלכם והופכת אותו למכונה רבת פעלים, דיוק ואיכויות ללא פשרות. 

לא משנה באיזה תחום אתם רוצים להגשים את החלום, לא משנה במה תרצו להשקיע, אם זה קשור בתכנון מכונות, הנדסה, עיצוב וכל השאר, הגעתם למקום הנכון בזמן הנכון. 

שלא כמו בקבוצות אחרות, מגוז מבררים ומדייקים את הרצון שלכם מתוך ניסיון עתיר בכל ענפי התעשייה והטכנולוגיה השונים.

לצד תודעת שירות גבוהה יתחיל ההליך בבירור הדברים ותכן מכני שיכלול פתרון הנדסי מושלם במגוון של נושאים כמו מכשור רפואי, רובוטיקה, תעשייה, ציוד צבאי, חקלאות ושאר תחומי החיים. 

מיד לאחר שהכל יובן והרצונות שלכם עלו על הפרק יפגוש הרעיון את החוויה והאינטראקציה האמיתית של המוצר. סוג פיתוח מתאים (צורני מורפולוגי) והכל במטרה לגבש את הרצונות ואת הנראות המבוקשת. 

בסוף התהליך תגשו אל תהליך הייצור וכך יתאפשר לכם לראות כיצד  מאב טיפוס הפך הדבר למכונה מדהימה ייעודית, ספציפית ובעיקר אחת כזו שיכולה לענות לקהל יעד רחב שמבין ומכיר בפוטנציאל המכונה והתוצר שהיא יכולה לספק. 

director
אבישי כהן
מנכ”ל ומייסד של Magoz
שתף מאמר:
תוכן עניינים
יש לכם רעיון, חזון, מוצר שמחפש פתרון איכותי? בואו להגשים אותו איתנו:

  שם מלא *

  טלפון *

  דוא”ל *

  נושא פנייה *

  דברו איתנו
  banner
  update
  Open chat
  צריך עזרה?
  היי,
  אני אבישי מייסד מגוז, לצ'אט ישיר מולי לחצו
  דילוג לתוכן