072-330-2835
13 אוק 2022

פיתוח מוצר רפואי 

כשמדברים על פיתוח מוצרים רפואיים מדברים על תחום שתופס תאוצה ועם כל שינוי טכנולוגי הוא קפיצת מדרגה בקרב המוצרים הרפואיים. כאמור, ההתפתחות והטכנולוגיה מאפשרים לא מעט פיתוחים וביניהם גם פיתוח מכשור רפואי מדהים שמתחיל מרעיון והופך למוצר מוגמר שיכול בהחלט להציל חיים. 

האם אתם באים מתחום הרפואה? רוצים לשדרג את שוק המוצרים שלכם באמצעות פיתוח מכשור רפואי כמו רובוט מנתח, גפיים רובוטיות, שלד חיצוני ועוד? מגוז מביאים בפניכם את המדריך השלם שיעשה לכם סדר בדברים. 

פיתוח מוצר רפואי – כך זה מתחיל 

אתם יכולים להיות חלק מגוף רפואי או אפילו גוף פרטי שיכול לקחת את הרעיון שלו צעד אחד קדימה ולהפוך אותו מחלום למציאות, הכול באמצעות מכשור המתקדם אשר באמצעותו תיגשו אל פיתוח מוצר רפואי שיהפוך בסופו של דבר את הרעיון האנונימי שלכם למוצר מוגמר, מוצר שיוכל להציל חיים ובו זמנית לשנות את חייכם מהקצה אל הקצה.  

לצד לא מעט פרויקטים, מגוז מאפשרים גם לכם לקחת את הפוטנציאל הטמון ברעיון שלכם  ולשלב אותו בתחום הרפואה. 

פיתוח מוצר שלב אחר שלב 

אז איך פועל פיתוח מוצר רפואי גם על הרעיון שלכם? פיתוח מוצר רפואי הוא למעשה הליך גנרי של מוצר שבסופו של דבר יוכל להעניק מענה הן לגוף רפואי והן לכל דורש אחר המשתייך לשוק שונה. 

השלב הראשון של פיתוח מוצר רפואי יצריך מכם לבצע מחקר וסקר שווקים. בדומה לכל השאר, גם כאן יידרש לבחון את הרעיון ולהבין מה תוכלו להשיג מהמוצר או נכון יותר מה תניבו מהמוצר הזה וכן לחזות מה יהיה הביקוש בגינו בעתיד ובהווה. 

כמו כן ייבחנו נושאים כמו תכונות הדבר, ההיבט העסקי, המתחרים וכמובן היכולת לגייס את הכספים הנדרשים כדי להגשים את החלום ואת המוצר בפועל. כפי שהבנתם, באמצעות שלב זה יהיה ניתן להעריך את העלות כך שיהיה לכם הרבה יותר קל לצאת ולגייס את הסכום שייקח את החלום שלכם צעד אחד קדימה. 

בשלב השני, יעבור הרעיון למצב של פיתוח הרעיון בשלב ההתחלתי שלו. כאמור, בשלב הזה תינתן גרסה ראשונה שמקורה באפיון וסקר השוק הראשוני שביצעתם קודם לכן. בשלב הזה ייקחו טובי נותני השירות מקום במשימה ויבנו סוג של דגם ראשוני כדי להמחיש לאן יילקח הרעיון הרפואי שלכם ואיך הוא יכול להראות בסופו של דבר. 

לאחר גיבוש הרעיון ובחירת החומרים יגיע שלב הבנייה והוצאה לייצור של כל החלקים שנבחרו ויאפשרו להגשים ולצור את הפיתוח הרפואי ואת המוצר המבוקש. שימו לב, גם כאן זה עדיין נחשב אב טיפוס התחלתי כך שהכול יהיה נתון לשינוי – הכול בהתאם לתכנון וההבנה הראשוניים. 

בשלב הזה, ייבנה הרעיון ויבדקו כל מיני דברים לרבות העניין הפונקציונאלי והאם זה אכן עומד בדרישות שהתבקשו מההתחלה. 

השלב הבא יהיה התכנון והעיצוב וכאן ייכנסו לתמונה כל המעצבים של המוצר, המקצוענים של מגוז שבחנו את האב טיפוס ההתחלתי, תקין והוא אכן עומד בדרישות ורק אחר כך עוברים לתכנון המלא שמדבר בשלב הזה על העיצוב כלומר המעטפת החיצונית. 

זהו, עוד רגע זה כמעט מסתיים, אפשר לומר כי שלב העיצוב הוא כמעט השלב הסופי, השלב שבו קהל היעד שלכם ייראה את המוצר ויחליט האם לקנות את המוצר או לוותר עליו. 

במעמד הזה יגייסו המעצבים את כל הניסיון ולא יפסחו על שום פרט, הכול כדי שלא לפספס את הבידול הנדרש. כאן יגויסו כל המוחות של מגוז כדי לצור עניין ולגבור על שאר המתחרים שיש להם אולי את אותו שירות, אבל חשוב שלא יהיה להם את אותו מוצר שיש לכם להציע. 

מרעיון לחשיפת המוצר לקהל היעד – שלב הייצור, תיק מוצר כיצד הוא נבנה? 

התהליך בעיצומו, או נכון יותר כמעט בעיצומו ועד שלא יעבור את תהליך היזמות לא יהיה אפשר לומר כי הוא אטרקטיבי. זאת גם הסיבה מדוע אי אפשר לעבור על שלב זה שהוא שלב קריטי והוא זה שיספר לכם האם "שמתם את כספכם על הדבר הנכון". 

בשלב הזה עוברים לתיק המוצר שנבנה בדיוק על הדברים הנ"ל ומטרתו לנטוש את הפיתוח וסוף כל סוף לעבור לשלב הייצור. בשלב הזה ייבנה התיק של המוצר שיכלול בתוכו את כל "מפת הדרכים" של המוצר הרפואי שיצרתם. מה זה כולל ?בעיקר שרטוטים, מפרט וכל מה שנדרש כדי לייצר את המוצר על פי הנוהל שקבעתם מראש. 

מה חשוב לדעת לפני שיוצאים להליך פיתוח? 

רוצים לפתח את הרעיון שלכם למוצר רפואי פורץ דרך? הגעתם למקום הנכון בזמן הנכון. רוצים לפתח רעיון רפואי ולהפכו למוצר רפואי? הליך זה ידרוש מאפיין ייחודי ובלא מעט מקרים עלות לא קטנה שתשמש להליך הפיתוח ולכן יהיה עליכם ערוכים לכול. 

חוששים שחוסר תקציב יתקע לכם את זרימת היצירה והפיתוח? צודקים בהחלט ודווקא בשל כך אולי כדאי שתגייסו סכומי כסף שהם לא ייעודיים "בדיוק" לפרויקט אלא גבוהים יותר.  

כמו כל תוכנית כיזמים הנכם מחויבים להגיע לפיתוח הזה מוכנים עם תוכנית כלכלית מסודרת שתבטיח כי אתם אכן יכולים לעמוד בכל העלויות ושום דבר לא יפסיק או יפגע בהליך העבודה – הכול כדי להשיג את ההצלחה שאתם צריכים ולשמה התכנסתם. 

בסיכום דבר, אם יש לכם גיוס הון התחלתי זה מעולה, מאידך גיסא, אם אין לכם את ההון הנדרש אולי כדאי להגיש את הקונספט (אב טיפוס התחלתי) ולפיו לגייס בדיוק את הכספים הנדרשים להגשמת המוצר והחזון הרפואי. 

מרעיון למוצר רפואי פורץ דרך – למה דווקא מגוז? 

חברת מגוז ובראשה אבישי כהן הוקמה בשנת 2017 מתוך ניסיונו הרב של מקים החברה והרצון לסייע לחברות להגשים את חלומן בזכות ניסיון רב עולמי בתחום התעשייה והפיתוח. 

חברת מגוז גאה להציג לכם אין ספור אפשרויות ומעמידה לרשותכם ידע עשיר ורב תחומי בתחומי רובוטיקה, אוטומציה, הנדסת מכונות, תכנון מכני ובסופו של דבר עיצוב התעשייתי ובניית תיק מוגמר להפצת המוצר והצלחתו. 

הצטרפו עוד היום להמוני לקוחות שקיבלו את מיטב השירות ושלבי הפיתוח הקפדניים ביותר מהנדסה, עיצוב המוצר וייצור המוצר. 

רוצים להפוך את הרעיון שלכם למוצר מצליח? כל מה שנדרש מכם זה לעשות שיחת טלפון אחת או לחילופין לבקר באתר הבית שלנו, להשאיר את הפרטים ואחד מאיתנו ישמח לקבוע עבורכם פגישה שתיקח את הרעיון שלכם הכי רחוק שאפשר. 

director
אבישי כהן
מנכ”ל ומייסד של Magoz
שתף מאמר:
תוכן עניינים
יש לכם רעיון, חזון, מוצר שמחפש פתרון איכותי? בואו להגשים אותו איתנו:

  שם מלא *

  טלפון *

  דוא”ל *

  נושא פנייה *

  דברו איתנו
  banner
  update
  Open chat
  צריך עזרה?
  היי,
  אני אבישי מייסד מגוז, לצ'אט ישיר מולי לחצו
  דילוג לתוכן