072-330-2835
23 פבר 2023

ייצור סדרתי

ייצור סדרתי מתייחס לייצור של סחורה באופן רציף, כאשר כל פריט שמיוצר זהה לקודמו. זהו סוג של ייצור המוני עם דגש על יעילות ההליכים. ייצור סדרתי מבוצע לרוב בשלבים המאוחרים יותר של תהליך הייצור, לאחר השלמת שלבי התכנון והאב-טיפוס. לפני תחילת הייצור הסדרתי, מעורבים מספר שלבים בתהליך הייצור של מוצר. אלה כוללים עיצוב מוצר, שבו מהנדסים ומעצבים יוצרים את התוכניות והמפרטים עבור המוצר.

השלב הבא הוא פיתוח אב טיפוס, שבו מיוצרים ונבדקים מספר דגמים של אבות טיפוס כדי לוודא שהמוצר עומד במפרטי התכנון. לאחר סיום התכנון ואישור אב הטיפוס המועדף, תהליך הייצור עובר לייצור ראשוני, כאשר מייצרים את המוצר באופן ראשוני ובקנה מידה קטן לשם ביצוע בדיקות והתאמות סופיות. לאחר השלמת השלבים הללו, המוצר מוכן לייצור סדרתי, שם הוא מיוצר בקנה מידה גדול תוך התמקדות ביעילות הליך הייצור.

פירוט כלל השלבים המרכזיים הנכללים בתהליך הייצור של מוצר, לפני שלב הייצור הסדרתי:

אפיון המוצר-שלב זה כולל הגדרת המפרט, התכונות והדרישות של המוצר. מידע זה משמש להכוונת העיצוב והפיתוח של המוצר.

עיצוב מוצר– בשלב זה, מהנדסים ומעצבים יוצרים את התוכניות והמפרטים למוצר. זה עשוי לכלול יצירת מודלים תלת מימדיים, סקיצות ואבות טיפוס כדי לעזור להמחיש את המוצר.

אב טיפוס– בשלב זה מיוצרים ונבדקים מספר קטן של אבות טיפוס על מנת לוודא שהמוצר עומד במפרטי התכנון.

בדיקה ואימות– שלב זה כולל בדיקת אבות הטיפוס כדי לוודא שהם עומדים במפרטי התכנון ובדרישות. זה עשוי לכלול בדיקות פיזיות, סימולציה וניתוח.

כלי עבודה– בשלב זה מייצרים ומקימים במפעל את המכונות והציוד הדרושים לייצור המוצר שלנו. זה עשוי לכלול ייצור תבניות, יציקת כלים וצורות אחרות של כלי עבודה.

תכנון תהליכים– שלב זה כולל תכנון השלבים והנהלים שישמשו בייצור המוצר. זה עשוי לכלול הגדרת תהליך הייצור, בחירת החומרים המתאימים וקביעת לוח הזמנים של הייצור.

לאחר השלמת השלבים הללו, המוצר מוכן לייצור סדרתי.

 

ההבדל בין ייצור סדרתי לבין ייצור המוני

ההבדל בין ייצור המוני לייצור סדרתי טמון בגישה לייצור סחורות.

ייצור המוני הוא תהליך ייצור בו מיוצרות כמויות גדולות של מוצר מתוקנן ביעילות ובעלות נמוכה. זה כרוך בשימוש במכונות וציוד מיוחדים לייצור סחורות בקנה מידה גדול. ייצור המוני משמש למוצרי צריכה שיש להם ביקוש גבוה, כאשר הליך הייצור הזה מאפשר לענות על דרישת השוק.

ייצור סדרתי, לעומת זאת, הוא סוג של ייצור המוני שבו סחורות מיוצרות ברצף או סדרה, כאשר כל פריט המיוצר זהה לקודמו. היא מתמקדת בייצור יעיל וחוזר על עצמו של מוצרים סטנדרטיים. ייצור סדרתי משמש למוצרים הדורשים רמה גבוהה של דיוק ואחידות, כגון אלקטרוניקה, חלקי רכב ומכשור רפואי.

לסיכום, ההבדל העיקרי בין ייצור המוני לסדרתי טמון בהתמקדות בייצור כמויות גדולות של מוצרים מתוקננים ביעילות, כאשר ייצור המוני מתמקד במוצרי צריכה וייצור סדרתי מתמקד במוצרים שדורשים דיוק בהליך ייצורם ותשומת לב לפרטים קטנים.

 

ייצור סדרתי למוצר בחברת מגוז- למה אצלנו?

מחלקת הייצור של מגוז תוכל לספק ליווי לתיק המוצר שלכם החל משלב סיום התכנון ועד לקבלת המוצר הסופי, כל ההליך יתקיים תוך כדי הקפדה מרבית על איכות התוצר, רמת המקצועיות הכללית ויכולת עמידה בלו״ז. המחלקה שלנו מעמידה לרשות כל אחד מכם את היצרנים שלנו אשר פועלים בארץ ובלוקיישנים נוספים בעולם, כדי שתוכלו לקבל תוצרי ייצור איכותיים במיוחד. כמו כן, המחלקה מפקחת על תהליכי ההרכבה  באופן קפדני, החל מייצור של מוצר אחד בודד ועד סדרות בהיקף נרחב.

 

director
אבישי כהן
מנכ”ל ומייסד של Magoz
שתף מאמר:
תוכן עניינים
יש לכם רעיון, חזון, מוצר שמחפש פתרון איכותי? בואו להגשים אותו איתנו:

  שם מלא *

  טלפון *

  דוא”ל *

  נושא פנייה *

  דברו איתנו
  banner
  update
  Open chat
  צריך עזרה?
  היי,
  אני אבישי מייסד מגוז, לצ'אט ישיר מולי לחצו
  דילוג לתוכן