072-330-2835
28 דצמ 2022

פיתוח מוצרים חדשים: המדריך המלא 

אם כבר המון זמן רץ לכם רעיון אודות פיתוח מוצר חדש ואין לכם מושג מאיפה להתחיל בדף שלפניכם נספק כמה וכמה שלבים שיעזרו לכם לקחת את זה החל משלב הרעיון עד בניית אפיון, בניית אב טיפוס ובסופו של דבר עיצוב מוצר והפיכתו מרעיון למוצר – בדיוק כפי שרציתם! 

לא יודעים מאיפה להתחיל? האם שמעתם לאחרונה את המונחים בניית אב טיפוס, עיצוב מוצר, פיתוח מוצר חדש ועוד? הנה כמה דברים שחשוב שתדעו לפני שתיקחו את הרעיון שלכם צעד אחד קדימה. 

פיתוח מוצרים חדשים – מהיכן מתחילים? 

חושבים על רעיון פיתוח מוצר חדש או פיתוח מוצרים חדשים שיהפכו את החלום שלכם למקור הכנסה מפתיע במיוחד? ברוכים הבאים למקום שיסייע לכם לאהוב את מה שאתם עושים ובעיקר להגדיל את גובה ההכנסה. 

אז מה קודם למה? שלב אחר שלב הבאנו לפניכם את כל המונחים החל משלב הגיית הרעיון ועד הנדסת מוצר, פיתוח מוצר רפואי ועוד. 

איזה רעיון עולה לכם בראש? שלב בחינת הרעיון 

בשלב הראשון, על מנת שנוכל לקדם את הרעיון שלכם בדקו אם הוא אכן עומד בצפיות קהל היעד שלכם ובפרט בציפיות שלכם גם בהיבט הכלכלי. אם עניתם על כל התשובות בחיוב צפו למוצר שיעשה את העבודה לא רק בקרב הצורכים אותו אלא גם בקרב מכרים ואנשים שקיבלו עליו המלצות. 

שלב שתיים – האם כבר אפיינתם את המוצר? 

בשלב השני הרבה לפני הנדסת מוצר ושלב תכנון מכני, אפיינו אותו, זה חשוב, כי אם לא תבדקו אילו מוצרים מתחרים במוצר שלכם ועומדים בעוד רגע לצאת לשוק, אולי כדאי שתחשבו שוב על ההשקעה שלכם. 

מילת המפתח כאן היא כדאיות ולכן, אם בכל זאת ומצאתם ברעיון שלכם את סוד ההצלחה, גשו לעבודה! בדקו אילו אנשים ייקחו חלק בכל התהליך, אלו כלים יידרשו לפיתוח, כמה זמן יידרש לכם עבור הפרויקט והכי חשוב, האם זה תואם לציפיות התקציב שלכם? 

אם הרעיון שלכם אכן עבר את כל מבחני הבידול והוא פוטנציאל שאסור לפספס, מומלץ לרשום אותו כבר בשלב הזה כפטנט לכל דבר- זה חשוב כי רק זה ישמור על היצירתיות שלכם מפני המתחרים האחרים. 

ועכשיו בואו נדבר על תכנון הנדסי 

שלב התכנון ההנדסי, השלב שבו המוצר שלכם צועד כמה צעדים משמעותיים קדימה וקורם עור וגידים. בשלב הזה, יגבשו את החלום והרעיון שלכם טובי אנשי הפיתוח הכוללים ביניהם אנשי מקצוע מוכשרים וביניהם שרטטים ומהנדסים שיבצעו את כל הנדרש לרבות חישוב, הדמיה ושרטוט המוצר על כל פרטיו- הכול לצד פירוט מלא של הנחיה טכנית, כלים נדרשים, מכונות ליצירת מודל עשיית ניסיונות עד לקבלת התוצאה שמתקרבת ביותר לדבר שאתם צריכים באמת. 

director
אבישי כהן
מנכ”ל ומייסד של Magoz
שתף מאמר:
תוכן עניינים
יש לכם רעיון, חזון, מוצר שמחפש פתרון איכותי? בואו להגשים אותו איתנו:

  שם מלא *

  טלפון *

  דוא”ל *

  נושא פנייה *

  דברו איתנו
  banner
  update
  Open chat
  צריך עזרה?
  היי,
  אני אבישי מייסד מגוז, לצ'אט ישיר מולי לחצו
  דילוג לתוכן